Většinou bývá jojobový olej zařazen mezi rostlinné oleje, nicméně jedná se vlastně o kapalný vosk s vysokým obsahem biologicky cenných nenasycených mastných kyselin a vitamínu E. Proto se neužívá vnitřně, neboť prochází trávicím traktem nezměněn, běžně je však označován jako olej.
Řadíme ho k nejcennějším přírodním olejům. Je vhodný pro jakýkoli typ pokožky. Pomáhá udržovat přirozenou vlhkost pokožky a při pravidelném používání se citlivá, suchá a podrážděná kůže mění v kůži odolnou. Jojobový olej obsahuje vyvážený poměr pěstících látek s hojivou schopností. Také pomáhá v péči o aknózní pleť.
Má přirozený ochranný UV-filtr 3 až 4. Kadeřníci vědí, že kapek jojobového oleje vmasírovaných do vlhkých vlasů jim dodá hebkost, jemnost a navrátí přirozený lesk. Bývá nazýván „tekutým zlatem“, protože obsahuje velké množství pěstících a výživných látek, minerálů a vitamínu E. Vitamíny, minerály a stopové prvky obsažené v jojobovém oleji velmi dobře prostupují kožní bariérou až k zárodečné vrstvě pokožky.
Je používán jako složka masážních, regeneračních a opalovacích přípravků a je vhodným základem pro vlasové zábaly. Má výbornou vstřebatelnost (po aplikaci zanechává pokožku hedvábně matnou). Dobře se roztírá, vstřebává a reguluje vlhkost pokožky. Pravidelnou masáží se všechny typy pleti stávají odolnými proti vnějším vlivům.
Vzhledem k chemickému složení nežlukne. Jeho vůně je obtížně rozeznatelná, téměř nepostřehnutelná. Oleje jsou za studena lisované, aby byla zajištěna vysoká kvalita a biologická účinnost.
Jojobový olej můžete nalézt v přípravcích Jojobový olej lisovaný za studena, Panaderm krém či Březový olej na celulitidu a dalších.
https://www.celostnimedicina.cz/jojobovy-olej.htm
Zajímavé,to vůbec neznám
OdpovědětVymazatUž jsem vyzkoušela je příjemný ⚛ ღ ♥
Vymazat